NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

CMK: Obiekty na szlaku Idzikowice – Opoczno do przebudowy

| Jakub Madrjas 21.11.2016 10

CMK: Obiekty na szlaku Idzikowice – Opoczno do przebudowy
Fot. Grzegorz Koclęga
PKP PLK przygotowują kolejny etap modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. Aktualnie zarządca szuka firmy która przygotuje dokumentację, a później będzie prowadzić nadzór nad modernizacją obiektów inżynieryjnych.
To kolejny etap prac na linii nr 4, czyli Centralnej Magistrali Kolejowej. Przypomnijmy, że w najbliższym czasie na linii powstanie nowy posterunek odgałęźny, czy drugi peron na stacji Włoszczowa Północ. Ze względu na mnogość projektów, PKP PLK zamknie magistralę na połowę wakacji. Zestawienie przyszłorocznych prac można znaleźć tutaj.

Popularna "CMK" będzie w kolejnych latach dalej przebudowywana, przede wszystkim w celu dalszego podnoszenia dopuszczalnej prędkości i przepustowości linii. Na początku miesiąca zarządca infrastruktury rozpisał dwuzadaniowy przetarg na opracowanie i wykonanie 44-prac na odcinku od Idzikowic do Opoczna Południe oraz z Opoczna Południe do Olszamowic. Pisaliśmy o tym tutaj. Przed miesiącem ogłoszono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy 37 obiektów inżynieryjnych na szlaku Opoczno Płd. – Olszamowice.

Teraz ogłoszono analogiczny przetarg dla kolejnego odcinka magistrali. Chodzi o opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy 14 obiektów inżynieryjnych na szlaku Idzikowice – Opoczno Płd. Oferty zostaną otwarte już w przyszłym roku.

Warto zauważyć, że cena zadecyduje o wyborze zwycięzcy tylko w 60 procentach. Poza nią, kryteriami wyboru będą: Termin przekazania dokumentacji (Waga: 20 proc.), doświadczenie wykonawcy (Waga: 10 proc.) oraz potencjał kadrowy (Waga: 10 proc.).

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej na temat:

Przetarg (0)
CMK (0)

Więcej z regionu:

Idzikowice (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej na temat:

Przetarg (0)
CMK (0)

Wiecej z regionu:

Idzikowice (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS