Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie Elfy do modernizacji

Martyn Janduła 09.08.2017 75

Wielkopolskie Elfy do modernizacji
Fot. Koleje Wielkopolskie
Województwo Wielkopolskie rozpisało przetarg, w którym szuka wykonawcy modernizacji dla swoich pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN76. Zamówienie może zostać rozszerzone o kolejne pięć pojazdów.
Przedmiotem zamówienia urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego jest wykonanie czynności czwartego poziomu utrzymania i prac modernizacyjnych dla pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN76, czyli pojazdów Elf produkcji Pesy. Prace mają przejść pociągi o numerach EN76-026, EN76-027, EN76-028, EN76-029, EN76-030, stanowiących własność województwa.

W zakresie prac znalazła się m.in. wymiana wszystkich tarcz hamulcowych na tarcze dzielone, gruntowny przegląd sieci LAN i routerów brzegowych w warstwie sprzętowej i programowej z uwzględnieniem redundacji wraz wymianą uszkodzonych urządzeń. Ponadto wykonawca naprawi automaty biletowe i wymieni w nich oprogramowanie.

Z kolei modernizacja przewiduje objęcie pracami systemu informacji pasażerskiej i monitoringu. Do montażu przewidziano rolety okienne i odświeżacze powietrza w przedziałach pasażerskich. Dodatkowo wydzielone zostanie miejsce dla obsługi pokładowej pociągu. Wykonawca zmodernizuje także szafy międzyczłonowe, układ elektryczny, systemy w kabinie maszynisty, kabiny WC, podzespoły zewnętrzne i systemy trakcji wielokrotnej.

Zamawiający zawarł konieczność udzielenia przez wykonawcę gwarancji na bezawaryjną pracę każdego pojazdu po wykonanych pracach P4 i pracach modernizacyjnych na okres co najmniej 24 miesięcy od momentu podpisania protokołu odbioru końcowego. Wartość zamówienia określono na 32,5 mln zł netto. Co więcej, zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnej usługi dla pięciu kolejnych pojazdów serii EN76 o wartości 16,25 mln zł netto.

Oferty oceniane będą pod kątem ceny (60%) oraz długości okresu gwarancji na cały pojazd (40%). Wykonawca będzie miał 150 dni na wykonanie prac. Listę oferentów powinniśmy poznać 20 wrzesnia 2017 roku.

Warto wspomnieć, że Urząd Marszałkowski jest w trakcie zakupu dwóch pojazdów spalinowych dla przewoźnika samorządowego. Przetarg ostatnio przeciąga się jednak w czasie. Podobnie rzecz ma się w przypadku przetargu Kolei Wielkopolskich na cztery pojazdy spalinowe. Tutaj też przesunięto termin otwarcia ofert.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony