W pociągach regionalnych na północy Niemiec można rezerwować miejsca

Artur Bogdanowicz 05.10.2017 75

W pociągach regionalnych na północy Niemiec można rezerwować miejsca
Pociąg DB RegioFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Deutsche Bahn, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wprowadza możliwość rezerwacji miejsc w pociągach regionalnych w Szlezwiku-Holsztynie.
Testy miejscówek w pociągach regionalnych i lokalnych prowadzono w 2016 roku. Oceniono, że rozwiązanie jest korzystne.

Rezerwować miejsca siedzące w wybranych pociągach regionalnych na północy Niemiec można od 1 października. Miejscówka kosztuje 1 euro i nabyć ją można w automatach biletowych i kasach DB. Od stycznia będzie ją można kupić także w biurach podróży.

Posiadacze abonamentowych biletów okresowych zapłacą (jeśli się na to zdecydują) 40 euro za roczną rezerwację stałego miejsca na przejazd tam i z powrotem na określony kurs (od poniedziałku do piątku). Posiadacze biletów w ramach taryfy landowej (Schleswig-Holstein-Tarif) mogą ją otrzymać nawet za darmo przez internet – poinformował przewoźnik.

W każdym ze składów znajduje się stała, ograniczona liczba miejsc, które można rezerwować – wszystkie one oznaczone są specjalnymi naklejkami przy wejściu do wagonu/wagonów oraz nad wyznaczonymi miejscami.
Od 1 października rezerwacja możliwa jest na liniach:

Od 10 grudnia możliwość taka pojawi się na liniach RE 8/80 Lubeka – Hamburg i RB 81 Hamburg– Bad Oldesloe, a prawdopodobnie od maja 2018 na liniach RE6/60 Westerland (Sylt) – Hamburg-Altona, RB 62 Itzehoe – Heide, RE 7 Flensburg/Kilonia – Hamburg i RE 70 Kilonia – Hamburg.

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też