Partnerzy serwisu:

Trzebinia - Krzeszowice dla Torpolu z Budimeksem

Jakub Madrjas 04.08.2017 88

Trzebinia - Krzeszowice dla Torpolu z Budimeksem
Fot. Torpol
Dobra wiadomość dla linii Kraków - Katowice. PLK wreszcie udało się rozstrzygnąć ogłoszony prawie dwa lata temu przetarg na modernizację odcinka torów między Krzeszowicami a Trzebinią. 
We wrześniu 2015 roku PKP PLK ogłosiła rozpisanie przetargu na modernizację torów pomiędzy Krakowem a Katowicami. Obejmuje on odcinek 17,5 km dwutorowej linii kolejowej pomiędzy Trzebinią a Krzeszowicami w województwie małopolskim (od km 29,110 do km 46,700 linii nr 133).

Trwające półtora roku postępowanie jeszcze wydłużyły odwołania, które wniosły trzy konsorcja: Torpolu i Budimeksu; ZUE i Strabagu oraz OHL ZS i Elektrizace zeleznic Praha. Odwołania okazały się zasadne, bo PLK niesłusznie wykluczyła te podmioty z przetargu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jak okazało się w połowie lipca, dwa pierwsze wymienione konsorcja złożyły jedyne ważne oferty w postępowaniu. Konsorcjum Torpolu i Budimeksu zaproponowało za realizację 734,7 mln zł brutto, a konsorcjum ZUE i Strabagu 846,9 mln zł brutto. Kosztorys kształtował się na poziomie 953,6 mln złotych. 

Jak poinformował w raporcie giełdowym Torpol, oferta tej spółki jako lidera konsorcjum z Budimeksem została zatwierdzona jako zwycięska przez PKP PLK. Decydowało kryterium ceny (80%), czasu realizacji (10%) oraz okresu gwarancji (10%). Zaproponowany czas realizacji to 27 miesięcy od daty podpisania umowy. 

W kwietniu minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział podpisanie umowy z wykonawcą tego odcinka we wrześniu 2017 roku. Po wyborze najkorzystniejszej oferty jest to możliwe, choć najpierw trzeba zaczekać na ewentualną kolejną turę odwołań.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony