Partnerzy serwisu:

Porr wykona prace dla prędkości 200 km/h na CMK. PLK dopłaci

jm, Rynek Kolejowy/inf. prasowa 03.08.2017 86

Porr wykona prace dla prędkości 200 km/h na CMK. PLK dopłaci
Fot. Porr
Oferta firmy Porr została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na prace na Centralnej Magistrali Kolejowej. To ostatnie roboty do wykonania przed podniesiem prędkości do 200 km/h na odcinku od Grodziska Mazowieckiego do Idzikowic.
Przetarg na roboty budowlane niezbędne do wykonania celem podwyższenia prędkości rozkładowej pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Idzikowice PKP PLK ogłosiła w czerwcu. Prace będa wykonywane w km 3,500 – 80,397 linii w ramach projektu pn. ,,Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II". Wykonanie prac budowlanych ma się zakończyć już w listopadzie tego roku, a umowa z wykonawcą będzie obowiązywać do 30 marca 2018 roku.

Oprócz wykonania dokumentacji dla toru o prędkości 200 km/h, wykonawca ma podbić maszynowo tory szlakowe na łącznej długości ok. 150 kilometrów toru pojedynczego oraz rozjazdy, a w wybranych miejscach uzupełnić tłuczeń, wymienić część odbojnic, urządzeń przytorowych oraz uszynić elementy infrastruktury oraz wyregulować sieć trakcyjną. Na wybranych odcinkach potrzebne będzie mechaniczne oczyszczenie podsypki czy wymiana wkładek oporowych.

Po otwarciu ofert okazało się, że kosztorys inwestora w wysokości 10 184 390 złotych netto jest zbyt niski. W przetargu wystartowały tylko dwie firmy: Porr oraz Strabag. Kryterium wyboru wykonawcy była wyłącznie cena, a Porr zaoferował korzystniejszą: 18 265 500 złotych brutto. Żeby móc zaakceptować ofertę, PLK odpowiednio podniosła budżet inwestycji. 

Po realizacji prac pociągi pasażerskie mają przyspieszyć do 200 km/h, a towarowe – do 120 km/h. Więcej o tych planach pisaliśmy tutaj.


VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony