Partnerzy serwisu:

Po karierze skoczka został… maszynistą w Kolejach Fińskich

Martyn Janduła 24.01.2017 4681

Po wielu rywalizacjach w skokach narciarskich, jeden z rywali Adama Małysza – Matti Hautamaeki – dzisiaj odnajduje się w zawodzie maszynisty.
Adam Małysz po rezygnacji z dalszej kariery skoczka narciarskiego rozpoczął zawody w Rajdzie Dakar, by następnie objąć posadę dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Inną ścieżką podążył za to Matti Hautamaeki, fiński rywal Polaka.

Fin zdobył w swej karierze cztery medale olimpijskie w skokach narciarskich i tyle samo medali mistrzostw świata seniorów i juniorów. Jest również pięciokrotnym medalistą mistrzostw świata w lotach. Oficjalnie swoją karierę zakończył po nieudanym dla siebie sezonie 2011/2012.

Dzisiaj były sportowiec odnajduje się jako maszynista kolejowy VR, czyli narodowego przewoźnika kraju, z którego pochodzi. Przed przystąpieniem do pracy musiał ukończyć szkolenie, które rozpoczął w lipcu 2012 roku. W czasie rekrutacji pokonał aż 900 kandydatów. Jak sam zainteresowany przyznaje w fińskich mediach, ten zawód od zawsze był jego pasją. – Teraz prowadzę normalne życie – stwierdził Hautamaeki.

Matti Hautamaeki urodził się Oulu 14 lipca 1981. W internecie dostępny jest też filmik przedstawiający świeżo upieczonego maszynistę za sterami Pendolino jadącego do miejscowości Kouvola w 2014 roku. Fińskie koleje dysponują 18 składami Pendolino dostosowanymi do jazdy z prędkością 220 km/h.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony