Partnerzy serwisu:

PKP Intercity chce zbudować nową lokomotywownię na Grochowie

Jakub Madrjas 25.08.2017 190

PKP Intercity chce zbudować nową lokomotywownię na Grochowie
fot. MS
Spółka PKP Intercity opublikowała zapytanie o informację w sprawie przebudowy istniejącej i budowy nowej lokomotywowni na bocznicy Warszawa Grochów.
Narodowy przewoźnik chce zrealizować dużą inwestycję na swojej bocznicy Warszawa Grochów przy ul. Chłopickiego. Obejmie ona przebudowę istniejącej i budowę nowej lokomotywowni. Obie mają stanowić ciąg technologiczny do obsługi lokomotyw elektrycznych na poziomie P1–P3.

Jak zaznacza PKP IC, przebudowa dotychczasowej lokomotywowni obwarowana jest wytycznymi konserwatora zabytków, takimi jak zachowanie oryginalnych elementów wykończenia czy stosowanie elementów z blachy ocynkowanej.

Nowa lokomotywownia ma być halą o długości 170 metrów i lekkie zabudowie. Ma być całoroczna, przejazdowa i zawierać część socjalną, magazynową i warsztatową. Znajdują się tu trzy tory, z czego jeden częściowo z kanałem głębokim, a częściowo płytkim. W hali będą dwie suwnice, zapadnia podtorowa, podnośniki Kutruffa, stanowiska do badania rozkładu nacisków i prób wielonapięciowych oraz pomosty dachowe.

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszym będzie wybudowanie nowej lokomotywowni do grudnia 2019 roku. Drugi etap ma się zakończyć w rok po odebraniu pierwszego etapu.

PKP Intercity wysyłając zapytanie oczekuje od firm informacji na temat czasu realizacji prac, wstępnego harmonogramu oraz podania szacunkowej wartości takiego zamówienia.
 
Rys. PKP IC
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony