Rynek Kolejowy mobile
Partnerzy serwisu:

PKP Intercity chce zbudować nową lokomotywownię na Grochowie

Jakub Madrjas 25.08.2017 190

PKP Intercity chce zbudować nową lokomotywownię na Grochowie
fot. MS
Spółka PKP Intercity opublikowała zapytanie o informację w sprawie przebudowy istniejącej i budowy nowej lokomotywowni na bocznicy Warszawa Grochów.
Narodowy przewoźnik chce zrealizować dużą inwestycję na swojej bocznicy Warszawa Grochów przy ul. Chłopickiego. Obejmie ona przebudowę istniejącej i budowę nowej lokomotywowni. Obie mają stanowić ciąg technologiczny do obsługi lokomotyw elektrycznych na poziomie P1–P3.

Jak zaznacza PKP IC, przebudowa dotychczasowej lokomotywowni obwarowana jest wytycznymi konserwatora zabytków, takimi jak zachowanie oryginalnych elementów wykończenia czy stosowanie elementów z blachy ocynkowanej.

Nowa lokomotywownia ma być halą o długości 170 metrów i lekkie zabudowie. Ma być całoroczna, przejazdowa i zawierać część socjalną, magazynową i warsztatową. Znajdują się tu trzy tory, z czego jeden częściowo z kanałem głębokim, a częściowo płytkim. W hali będą dwie suwnice, zapadnia podtorowa, podnośniki Kutruffa, stanowiska do badania rozkładu nacisków i prób wielonapięciowych oraz pomosty dachowe.

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszym będzie wybudowanie nowej lokomotywowni do grudnia 2019 roku. Drugi etap ma się zakończyć w rok po odebraniu pierwszego etapu.

PKP Intercity wysyłając zapytanie oczekuje od firm informacji na temat czasu realizacji prac, wstępnego harmonogramu oraz podania szacunkowej wartości takiego zamówienia.
 
Rys. PKP IC
Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony