Partnerzy serwisu:

Komisja Europejska zaakceptowała przejęcie Škody Transportation przez PPF

Michał Szymajda 10.04.2018 19

Komisja Europejska zaakceptowała przejęcie Škody Transportation przez PPF
Czeski piętrowy ezt na LitwieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Na początku kwietnia Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez fundusz PPF Group 100% pakietu akcji czeskiego producenta taboru.
Komisja doszła do wniosku, że „transakcja nie wzbudza obaw o zakłócenie konkurencyjności w obszarze reprezentowanego rynku w Europejskim Obszarze Gospodarczym”. Razem ze Škodą Transportation PPF kupiło kilka innych podmiotów, takich jak: VUKV (instytucja badawczo-rozwojowa i certyfikująca), Skoda Investment, Bammer Trade (modernizacja pojazdów komunikacji miejskiej) oraz Jokiaura Kakkonen z Finlandii i Satacoto z Cypru.
Do transakcji doszło w listopadzie 2017 roku.

Zdaniem inwestorów perspektywy rozwojowe są dla czeskiego producenta dobre. Firma zdobywa kontrakty zagraniczne, produkując wagony metra dla Rosji, tramwaje dla Finlandii, czy ezt dla Słowacji. Także w Czechach wiedzie się Skodzie nieźle, głównie ze względu na liczne przetargi tramwajowe, gdzie osiąga sukcesy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w obszarze zainteresowania inwestorów była także polska Pesa, która do negocjacji wybrała jednak Polsku Fundusz Rozwoju.
VII Kongres Kolejowy
 

VI Kongres Infrastruktury Polskiej odbędzie się 14 czerwca w Hotelu Sheraton w Warszawie. W tym roku Kongres ponownie stanie się miejscem wymiany opinii i informacji na temat kondycji szeroko pojmowanego polskiego rynku infrastruktury.

Tematyka tegorocznego Kongresu obejmie obszary związane z inwestycjami w infrastrukturę drogową i kolejową, plany rozwojowe żeglugi śródlądowej oraz strategiczne inwestycje z obszaru infrastruktury transportowej. Dyskutować będziemy także o zagrożeniach w realizacji projektów, technologiach dla inteligentnego budownictwa oraz infrastrukturze na potrzeby nowych środków komunikacji. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony