Rynek Kolejowy mobile
Partnerzy serwisu:

Kolejne zamówienia na wielofunkcyjne pociągi 2N Bombardiera

Michał Szymajda 29.06.2017 0

arrow
arrow
Kolejne zamówienia na wielofunkcyjne pociągi 2N Bombardiera
Fot. Bombardier
Kolejne zamówienia na wielofunkcyjne pociągi 2N Bombardiera
Kolejne zamówienia na wielofunkcyjne pociągi 2N Bombardiera
Bombardier Transportation zrealizuje zamówienie uzupełniające dla regionu Ile-de-France i dostarczy tam dodatkowe 83 częściowo dwupokładowe pociągi nowej generacji 2N. Operatorem pojazdów będzie SNCF.
Zamówienie uzupełniające warte jest 867 milionów euro. Zakup finansuje Związek Transportowy Regionu Ile-de-France. Pociągi 2N z nowego zamówienia mają rozpocząć kursowanie w grudniu 2019 roku na liniach N i D wyjeżdżających ze stacji Paris Montparnasse.

Valérie Pécresse, prezydent regionu Ile-de-France, już w lutym wyraziła wolę powiększenia zamówienia. Na terenie montowni w Crespin oglądała wówczas pierwsze kompletowane już pociągi z zamówienia podstawowego. Pociągi zapewniają przestrzeń do przewozu pasażerów na krótkich i dłuższych dystansach. Wyróżniają się one sporą liczbą miejsc siedzących w członach piętrowych, niektóre człony (jednopiętrowe) są natomiast przystosowane do przewozu pasażerów na miejscach stojących, rowerów i wózków inwalidzkich. Pociągi są atrakcyjne kolorystycznie, o zainstalowaniu klimatyzacji, gniazdek i wzmacniaczy sygnałów gsm nie trzeba specjalnie wspominać.

– Każdy 2N oferuje miejsce dla tysiąca pasażerów. Przestrzeń została zaprojektowana specjalnie dla przewozów na zatłoczonych liniach wychodzących z Paryża. Całe zamówienie będzie realizowane we Francji, co jest dodatkową korzyścią dla Francji i Francuzów, – powiedział Laurent Bouyer, prezes Bombardier Transport France.

W ramach zamówienia podstawowego w grudniu 2014 roku zamówiono 42 pociągi 2N. Wraz z pociągami dostarczony zostanie system informatyczny Omneo, zapewniający wsparcie logistyczne przy utrzymaniu taboru. Łącznie w całej Francji regiony zamówiły dotąd 341 pociągów z platformy Omneo. O innym zamówieniu na pociągi 2N – dla Normandii – piszemy tutaj.
Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony