Rynek Kolejowy mobile
Partnerzy serwisu:

KD posyłają EN57AL na przegląd

Martyn Janduła 18.09.2017 46

KD posyłają EN57AL na przegląd
Fot. Kolejarz Dawid, SM42.pl
Koleje Dolnośląskie chcą wykonać przegląd dla pojazdu EN57AL. W ramach prac zamawiający zleci także prace dodatkowe. O wyborze oferty decyduje nie tylko cena, ale również termin wykonania zamówienia.
Przedmiotem postępowania jest wykonanie obsługi technicznej poziomu utrzymania P4 elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57AL-1501 wraz z pracami dodatkowymi. Elektryczny zespół trakcyjny wyprodukowany został w 1982 roku przez PAFAWAG Wrocław. Przeszedł on już prace modernizacyjne w 2012 roku wykonane przez ZNTK Mińsk Mazowiecki.

Naprawa okresowa obejmuje standardowo przegląd podzespołów i zespołów połączonych z częściowym ich demontażem z pojazdu trakcyjnego oraz naprawę lub wymianę elementów zużytych bądź uszkodzonych. Koleje Dolnośląskie chcą także zlecić prace dodatkowe. Wśród nich znalazło się malowanie farbami poliuretanowymi wraz z powłoką antygraffitti całego pojazdu wraz z wykonaniem opisów. Zamawiający chce również wymiany baterii w rejestratorze zdarzeń EFA, wzorcowanie (legalizacja) licznika energii elektrycznej oraz przystosowanie sygnalizacji drzwi wejściowych do aktualnie obowiązujących przepisów TSI PRM.

Oszacowano, że inwestycja pochłonie 1,6 mln zł netto. Wykonawca będzie miał 30 dni na wykonanie prac. Składanie ofert trwa do 23 października 2017 roku. W 85% decyduje cena, zaś w 15% decyduje termin wykonania zamówienia.
Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony