Partnerzy serwisu:

Idom przygotuje dokumentację elektryfikacji dwóch linii?

Jakub Madrjas 07.08.2017 21

Idom przygotuje dokumentację elektryfikacji dwóch linii?
Fot. JM
Hiszpański Idom złożył najtańszą ofertę w dwóch przetargach na przygotowanie dokumentacji dla elektryfikacji linii kolejowych.
Pierwszy przetarg dotyczył opracowania dokumentacji przedprojektowej dla projektu "Prace na linii kolejowej nr 137 na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica wraz z elektryfikacją". Kosztorys wynosił 8,118 mln złotych brutto. Zmieściły się w nim dwie z czterech złożonych ofert. Najniższą złożył Idom (6,5 mln złotych brutto). Poza tym oferty złożyły: TPF, BBF oraz konsorcjum Safege i BPK Poznań. 

Zadaniem wykonawcy będzie określenie obecnego stanu linii oraz przygotowanie trzech wariantów przyszłej inwestycji, co pozwoli podjąć decyzję co do dalszych działań inwestycyjnych. Dla wszystkich przewidziano osiągnięcie prędkości 120 km/h dla pociągów pasażerskich i 80 km/h dla pociągów towarowych. Znacząca różnica polega jednak na podejściu do elektryfikacji. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

W podobnym postępowaniu, w którym w tym tygodniu otwarto oferty, chodzi o opracowanie studium wykonalności dla projektu modernizacji trzech linii kolejowych przebiegających przez województwo wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie. W zakresie prac przewidziano również elektryfikację odcinka linii z Krotoszyna do Głogowa. Piszemy o tym tutaj.

W tym postępowaniu kosztorys inwestorski wynosił 7,257 mln zł. Złożono pięć ofert, z czego najniższą – także od Idom; tym razem na kwotę 5,28 mln złotych.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony