Rynek Kolejowy mobile
Partnerzy serwisu:

Idom przygotuje dokumentację elektryfikacji dwóch linii?

Jakub Madrjas 07.08.2017 21

Idom przygotuje dokumentację elektryfikacji dwóch linii?
Fot. JM
Hiszpański Idom złożył najtańszą ofertę w dwóch przetargach na przygotowanie dokumentacji dla elektryfikacji linii kolejowych.
Pierwszy przetarg dotyczył opracowania dokumentacji przedprojektowej dla projektu "Prace na linii kolejowej nr 137 na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica wraz z elektryfikacją". Kosztorys wynosił 8,118 mln złotych brutto. Zmieściły się w nim dwie z czterech złożonych ofert. Najniższą złożył Idom (6,5 mln złotych brutto). Poza tym oferty złożyły: TPF, BBF oraz konsorcjum Safege i BPK Poznań. 

Zadaniem wykonawcy będzie określenie obecnego stanu linii oraz przygotowanie trzech wariantów przyszłej inwestycji, co pozwoli podjąć decyzję co do dalszych działań inwestycyjnych. Dla wszystkich przewidziano osiągnięcie prędkości 120 km/h dla pociągów pasażerskich i 80 km/h dla pociągów towarowych. Znacząca różnica polega jednak na podejściu do elektryfikacji. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

W podobnym postępowaniu, w którym w tym tygodniu otwarto oferty, chodzi o opracowanie studium wykonalności dla projektu modernizacji trzech linii kolejowych przebiegających przez województwo wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie. W zakresie prac przewidziano również elektryfikację odcinka linii z Krotoszyna do Głogowa. Piszemy o tym tutaj.

W tym postępowaniu kosztorys inwestorski wynosił 7,257 mln zł. Złożono pięć ofert, z czego najniższą – także od Idom; tym razem na kwotę 5,28 mln złotych.
Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony