Germar Wacker nowym prezesem Bombardier Transportation GmbH

inf. pras. 10.05.2016 0

Germar Wacker nowym prezesem Bombardier Transportation GmbH
Fot. Bombardier Transportation
Rada nadzorcza Bombardier Transportation GmbH powołała Germara Wackera na stanowisko prezesa zarządu. Wacker objął również rolę Szefa Dywizji Mainline and Metros na Europę Środkową i Wschodnią (CEE). 
- W osobie Germara Wackera znaleźliśmy kompetentnego i doświadczonego lidera. Jest on osobą zorientowaną na osiąganie wyników posiadającą sprawdzoną zdolność znajdowania jasnych rozwiązań dla nowych wyzwań - powiedział Wolfgang Tölsner, przewodniczący rady nadzorczej Bombardier Transportation GmbH

Po ukończeniu w Niemczech i USA studiów na kierunku zarządzanie, Germar Wacker rozpoczął karierę w branży motoryzacyjnej. W 2000 roku zaczął pracę w Adtraz, który jest obecnie częścią Bombardier Transportation. W ostatnich latach pełnił, między innymi, funkcję szefa zakładu produkcyjnego Bombardier we Wiedniu, prezesa Dywizji Light Rail oraz szefa Dywizji Propulsion and Controls. W kwietniu 2016 roku został mianowany szefem Dywizji Mainline and Metros (CEE).
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też