Partnerzy serwisu:

EU07A idą na przegląd poziomu P4

Michał Szymajda 06.03.2018 74

EU07A idą na przegląd poziomu P4
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Dwie z trzech posiadanych przez PKP Intercity lokomotyw elektrycznych EU07A wymagają przeprowadzenia prac serwisowych na poziomie P4. Spółka szuka wykonawcy takich prac.
Obie lokomotywy zmodernizowano dla PKP Intercity w 2014 roku w ZNTK Oleśnica, pod dobrych doświadczeniach z pierwszym takim elektrowozem, zmodernizowanym do typu EU07A w 2011 roku. Głównym założeniem bardzo zaawansowanej przebudowy było przygotowanie elektrowozu do prędkości 160 km/h i to założenie udało się spełnić, dzięki wymianie bardzo licznych podzespołów napędowych lokomotywy. Zresztą – ze starego pojazdu EU07 zostało niewiele ponad ostoją i wózkami.

Obecnie dwie z trzech lokomotyw wymagają przeprowadzania czynności obsługowych poziomu P4. Po wyłonieniu wykonawcy będzie on miał 90 dni na wykonanie przeglądu każdego z pojazdów i na naprawę udzieli gwarancji na okres 24 miesięcy. Kryterium wyboru wykonawcy P4 to: cena (80%), termin wykonania naprawy rewizyjnej 1 lokomotywy (10%) oraz kryterium jakości (10%). Termin składania ofert minie 18 kwietnia 2018 r.

Mimo niezłych własności jezdnych EU07A i wysokiej bezawaryjności elektrowozów, PKP Intercity nie planuje przebudowy kolejnych lokomotyw do tego standardu. Obecnie przewoźnik wyleasingował od Newagu nowe elektrowozy Griffin. Piszemy o tym tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony