Rynek Kolejowy mobile
Partnerzy serwisu:

Autobus wjechał pod pociąg w Rosji. 20 ofiar śmiertelnych

Michał Szymajda 06.10.2017 56

Autobus wjechał pod pociąg w Rosji. 20 ofiar śmiertelnych
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Według najnowszych informacji 20 osób zginęło po zderzeniu autobusu z pociągiem w Rosji, w obwodzie włodzimierskim na wschód od Moskwy.
Do tragedii doszło na przejeździe kolejowym o godzinie 3:40 czasu miejscowego. Według relacji świadków autobus zarejestrowany w Kazachstanie utknął na przejeździe po tym jak wjechał na niego, pomimo działającej sygnalizacji świetlnej ostrzegającej o przejeździe pociągu. Mimo wdrożenia hamowania, maszyniście nie udało się zapobiec tragedii.

Część pasażerów (łącznie było ich 55), których udało się zbudzić kierowcy, uciekła z autobusu, pozostali zmarli na miejscu po uderzeniu, bądź umierali zakleszczeni w metalowych elementach pojazdu. Według relacji świadków „autobus został całkowicie rozerwany”. 5 osób znajduje się w szpitalach.

Jak informuje rosyjska agencja informacyjna TASS, Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej rozpoczął dochodzenie w sprawie wypadku.




Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony