Partnerzy serwisu:

Autobus wjechał pod pociąg w Rosji. 20 ofiar śmiertelnych

Michał Szymajda 06.10.2017 56

Autobus wjechał pod pociąg w Rosji. 20 ofiar śmiertelnych
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Według najnowszych informacji 20 osób zginęło po zderzeniu autobusu z pociągiem w Rosji, w obwodzie włodzimierskim na wschód od Moskwy.
Do tragedii doszło na przejeździe kolejowym o godzinie 3:40 czasu miejscowego. Według relacji świadków autobus zarejestrowany w Kazachstanie utknął na przejeździe po tym jak wjechał na niego, pomimo działającej sygnalizacji świetlnej ostrzegającej o przejeździe pociągu. Mimo wdrożenia hamowania, maszyniście nie udało się zapobiec tragedii.

Część pasażerów (łącznie było ich 55), których udało się zbudzić kierowcy, uciekła z autobusu, pozostali zmarli na miejscu po uderzeniu, bądź umierali zakleszczeni w metalowych elementach pojazdu. Według relacji świadków „autobus został całkowicie rozerwany”. 5 osób znajduje się w szpitalach.

Jak informuje rosyjska agencja informacyjna TASS, Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej rozpoczął dochodzenie w sprawie wypadku.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony