rss facebook twitter Pokaż panel
Praca
Katalog Kolejowy
Najnowsze wiadomości
więcej »
Konferencje
Partnerzy portalu:
A A A drukuj

Miesięcznik Rynek Kolejowy

"Rynek Kolejowy" to miesięcznik wydawany od 2002 roku. Przez 9 lat stał się najpopularniejszym magazynem poruszającym tematy związane z transportem szynowym (kolej, tramwaj, metro) w Polsce. W lipcu 2011 roku wydaliśmy 100 jubileuszowy numer. Nakład pisma wynosi minimum 1500 egzemplarzy. Zdecydowana większość jego odbiorców to prezesi, dyrektorzy i menedżerowie firm kolejowych oraz pracownicy szeroko rozumianego sektora kolejnictwa. Od marca 2010 roku pismo dostępne dla czytelników indywidualnych poprzez sieć salonów EMPiK, główną formą sprzedaży pozostaje jednak prenumerata. 

Miesięcznik ma profil biznesowy. Przeważają w nim wiadomości o charakterze rynkowym. Są analizy, opinie, reportaże, relacje, rozmowy z przedstawicielami branży, felietony znanych i cenionych na kolei: Tadeusza Syryjczyka, Adriana Furgalskiego, Jacka Prześlugi i Wojciecha Paprockiego.

W każdym numerze miesięcznika znajdą państwo raport będący zbiorem artykułów poświęconych kluczowemu dla danego wydania zagadnieniu. Pozostałe teksty są pogrupowane w działach: relacje (w tym fotorelacje z zakładów produkcyjnych polskich i zagranicznych), rozmowy (wywiad z ważnym osobami w świecie kolejowym), opinie (komentarze i stanowiska znanych w branży ekspertów), analizy (w tym popularne zestawienia danych przewozowych oraz inwestycji infrastrukturalnych i taborowych), felietony i teksty historyczne.

"Rynek Kolejowy" jest od wielu lat patronem medialnym najważniejszych wydarzeń w świecie kolei. Patronujemy gdańskim targom TRAKO i śląskim - SilesiaRAIL EXPO. Jesteśmy również partnerem największych w Europie targów kolejowych INNOTRANS odbywających się w cyklu dwuletnim w Berlinie. W trakcie tych wydarzeń nasze wydawnictwa rozdawane są bezpłatnie możliwie największej liczbie odwiedzających.

Pismo jest najważniejszym produktem Wydawnictwa Rynek Kolejowy, które posiada też inne media: popularny i aktualizowany codziennie informacyjny portal branżowy www.rynek-kolejowy.pl oraz portal www.rynekinfrastruktury.pl funkcjonujący na podobnych zasadach ale obejmujących swoją tematyką zarówno infrastrukturę kolejową jaki drogową, energetyczną, lotniczą i portową.


Numery archiwalne
nie ma
nie ma
 
Newsletter