rss facebook mail Pokaż panel
Praca
Firmy kolejowe
Najnowsze wiadomości
więcej »
Konferencje
Kategoria: Infrastruktura
Data dodania: 2012-02-01 08:00:51
(źródło: wś, Rynek Kolejowy)
A A A drukuj
Karmar zbuduje zaplecze dla Pendolino

Wchodząca w skład francuskiej grupy Bouygues spółka Karmar zbuduje warsztat utrzymania technicznego w dla 20 składów zespolonych zamówionych przez PKP Intercity. Obiekt powstanie na 2,5 hektarowej działce przy ul. Kozia Górka na warszawskim Grochowie. 

 Fot. Alstom Fot. Alstom
Przyporządkowane tagi:

Zakres prac obejmuje m.in. zaprojektowanie i wykonawstwo hali warsztatowej wraz z infrastrukturą kolejową, siecią trakcyjną, zapleczem biurowo-socjalnym oraz myjnią pociągów. Realizacja kontraktu potrwa 18 miesięcy – od grudnia 2011 roku do czerwca 2013. Planowana powierzchnia hali to ok. 12,5 tys. metrów kwadratowych. Za projekt zaplecza odpowiada firma Systra.

Budowę zaplecza technicznego przewiduje umowa podpisana w maju ubiegłego przez PKP Intercity i Alstom na dostawę 20 składów zespolonych. Zgodnie z nią ma być ono gotowe na niespełna rok przed dostawą pierwszego pociągu (po 32 miesiącach od podpisania umowy).

Podziel się ze znajomym
RK Logo
Wpisz kod z obrazka : Kod obrazkowy
12
Komentarze:
01/02/2012 09:39 Autor: xyzqa
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
No i nie w Krakowie,całe szczęście.Toż Kazki dopiero będą rozpaczać.
01/02/2012 10:13 Autor: Frycek
---.play-internet.pl
Ten grunt nie nadaje się do budowy takiego obiektu. Wszyscy zainteresowani w temacie o tym wiedzą ale z powodu konformizmu milczą.
01/02/2012 11:30 Autor: Buuuu
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Frycek
I znalazł się nonkonformista ;-)
01/02/2012 12:36 Autor: Gdynianin
---.rzeszow.mm.pl
Szkoda ze nie w Gdyni.
01/02/2012 16:57 Autor: kulas
---.customers.ownit.se
A ja jestem za Zakopanem!
01/02/2012 19:48 Autor: xmen73
---.prabuty.mm.pl
No i oczywiście najważniejsze w tej hali będzie zaplecze biurowo - socjalne, bo biurwy przestały się mieścić w dotychczasowych pomieszczeniech.Drużyny pociagowe za to wypoczywają w schludnych i ogrzanych wagonach na stacji Warszawa Grochów, bądź tez na krzesłach lub stołach w pomieszczeniu na dworcu Warszawa Wschodnia.
Logowanie do komentarzy
Zarejestruj
Skomentuj
Opinie zamieszczane w komentarzach pod wiadomościami na portalu są tylko i wyłącznie poglądami osób komentujących. Nie zawsze zgadzają się z poglądami członków redakcji.
Za zamieszczone treści redakcja nie odpowiada.
Twój komentarz:
Autor:
Wpisz kod z obrazka: Kod obrazkowy
  • Zderzenie czołowe SKM i KM w Warszawie - zdjęcia

    Zderzenie czołowe SKM i KM w...

  • Parada Eurolokomotyw [54 zdjęcia!] [film]

    Parada Eurolokomotyw [54...

  • Premier Donald Tusk odwiedził dziś przystanek Warszawa Stadion i podpisał się na...

    Premier Donald Tusk odwiedził...

  • Metro: Pierwsza tarcza wgryzła się w ziemię

    Metro: Pierwsza tarcza...

  • Czyszczenie na Euro - Warszawa Wola

    Czyszczenie na Euro -...

  • Poznań Główny na kilkanaście dni przed otwarciem

    Poznań Główny na kilkanaście...

 
 
Newsletter
by