|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Kategoria:
II linia metra Data dodania: 2012-01-27 15:39:06 (źródło: Witold Urbanowicz) Warszawa: Rura utrudnia ruch w metrze i na Marszałkowskiej
Wykonawca budowy II linii metra wykonał w rejonie stacji Świętokrzyska komorę sanitarną, z której zostanie wyprowadzona kanalizacja o rekordowej wielkości w skali Europy. Prace przy przebudowie instalacji utrudniają ruch w metrze oraz na Marszałkowskiej. Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na dalsze niedogodności. Komora K09 znajduje się 9 m pod ziemią w południowo-wschodniej części parku Świętokrzyskiego. Jak chwali się AGP Metro, jest ona jedną z największych, jakie zostaną wykonane przy okazji budowy centralnego odcinka II linii metra. Komora posłuży ona do rewizji na wybranych odcinkach sieci kanalizacyjnej – dzięki niej możliwe będzie czyszczenie sieci, zmiana jej średnicy czy też kierunku, w którym ma ona przebiegać. To nie koniec rekordów. Stąd rozpoczęto budowę ogromnej kanalizacji. Do powstania tego kanału, omijającego budowaną stację przesiadkową od strony północnej (na wysokości Zielnej), wykorzystane zostaną największe w tej chwili w Europie rury o średnicy wewnętrznej 1600/2400 mm (wysokość takiej rury wynosi prawie 3 m). Cała instalacja ma długość ok. 500 metrów i poprowadzona zostanie na głębokości od 7 do 10 m pod ziemią. Przebudowa prowadzona jest bezpośrednio nad tunelami I linii metra, które poddane są monitoringowi odchyłek z dokładnością do 0,5 mm. W związku z tymi pracami do 1 lutego br. pociągi metra będą ruszać ze zmniejszoną prędkością ze stacji Świętokrzyska w kierunku Młocin. Ograniczenie prędkości do 30 km/h obowiązuje na odcinku 180 metrów za stacją.
Komentarze:
"110kW" czy powinno być 110kV?
Mogliby zamontować na marszałkowskiej tymczasową zawrotkę i puścić tramwaje dwukierunkowe, pozyczone albo w ramach zamówienia przebudowane wersje Swingów. Ze stawek do Świętokrzyskiej to jednak bardzo długi kawał jest.
Skomentuj
Opinie zamieszczane w komentarzach pod wiadomościami na portalu są tylko i wyłącznie poglądami osób komentujących. Nie zawsze zgadzają się z poglądami członków redakcji.
Za zamieszczone treści redakcja nie odpowiada. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||