rss facebook mail Pokaż panel
Praca
Firmy kolejowe
Najnowsze wiadomości
więcej »
Konferencje
Kategoria: Biznes
Data dodania: 2012-01-24 09:00:47
(źródło: Gazeta Krakowska)
A A A drukuj
Nie ma odwrotu od prywatyzacji PKL

Na nic zdały się protesty, pisma i apele górali w sprawie wstrzymania prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. Wczoraj Maria Wasiak, prezes PKP SA, które jest właścicielem spółki, rozwiała nadzieję przeciwników jej sprzedaży – informuje „Gazeta Krakowska”. 

 Fot. PKL Fot. PKL
Przyporządkowane tagi:

Jak powiedział dziennikowi Mariusz Koperski, wiceburmistrz Zakopanego, prezes PKP SA kategorycznie broniła stanowiska Ministerstwa Infrastruktury, że prywatyzacja Polskich Kolei Linowych jest niezbędna.

W tej sytuacji przedstawiciele podhalańskich samorządów poprosili Marię Wasiak o opóźnienie procesu do czasu zarejestrowania przez nich spółki Polski Koleje Górskie, której zadaniem będzie emisja obligacji na zakup akcji PKL. W wariancie optymistycznym zajmie to ok. 3 miesięcy. Prezes PKP SA nic jednak nie obiecała.

Jak dowiedziała się jednak „Gazeta Krakowska” od rzecznika PKP SA, Łukasza Kurpiewskiego, sprzedaż akcji PKL to raczej nie kwestia miesięcy, ale tygodni, chociaż oficjalnie żaden termin nie został jeszcze wyznaczony.

Więcej

Podziel się ze znajomym
RK Logo
Wpisz kod z obrazka : Kod obrazkowy
2
Komentarze:
24/01/2012 09:21 Autor: linia 131
---.tktelekom.pl
I dutki szlak trafił :)
24/01/2012 11:01 Autor: bind1
---.dynamic.mm.pl
Sprzedac to jak najpredzej, za pieniadze remontować dworce, których setki czekaja na remont
24/01/2012 23:26 Autor: Piotr (Tczew)
---.38.108.58.internetia.net.pl
Sprzedaje się raz. Nikt ze sprzedających nie wskazuje co Państwo za to kupi. Handlarze dobrze wiedzą, że jak jedno się sprzedaje, aby kupić coś innego z korzyścią to wtedy jest biznes.
To co robi Państwo to nie jest biznes, ani nawet sprzedaż - to wyprzedaż na zasadzie aby do jutra. To jest zwykłe menelstwo.
Logowanie do komentarzy
Zarejestruj
Skomentuj
Opinie zamieszczane w komentarzach pod wiadomościami na portalu są tylko i wyłącznie poglądami osób komentujących. Nie zawsze zgadzają się z poglądami członków redakcji.
Za zamieszczone treści redakcja nie odpowiada.
Twój komentarz:
Autor:
Wpisz kod z obrazka: Kod obrazkowy
  • Zderzenie czołowe SKM i KM w Warszawie - zdjęcia

    Zderzenie czołowe SKM i KM w...

  • Czyszczenie na Euro - Warszawa Wola

    Czyszczenie na Euro -...

  • Otwarcie linii tramwajowej do Łostowic

    Otwarcie linii tramwajowej do...

  • XIX Parada Parowozów w Wolsztynie

    XIX Parada Parowozów w...

  • Gdańsk Stadion Expo

    Gdańsk Stadion Expo

  • Warszawa Wschodnia jak nowa. Niebawem otwarcie

    Warszawa Wschodnia jak nowa....

 
 
Newsletter
by