Komentarze:
13/12/2011 09:25
---.xdsl.centertel.pl
fastcracker
wszystko zależy od wyników badań geologicznych
13/12/2011 12:08
Autor: pasażer1
---.dynamic.gprs.plus.pl
"Łódź położona jest w geograficznym środku Polski, przez co prowadzenie pociągów przechodzących przez miasto ma podstawowe znaczenie. " - jak pociągi zaczną przchodzić przez miejsca gdzie są pasażerowie/klienci to może wtedy kolej nie upadnie.
13/12/2011 13:05
Autor: Nowak
---.adsl.inetia.pl
KDP = Koło Du~y Przeszło
Pozdrawiam
/-/ Nowak
13/12/2011 15:06
Autor: Jakub
---.slupsk.vectranet.pl
"...w związku z tym inwestycja w Łodzi jest jak najbardziej uzasadniona nawet w obecnej sytuacji. Łódź położona jest w geograficznym środku Polski, przez co prowadzenie pociągów przechodzących przez miasto ma podstawowe znaczenie. "
Kolejne frazesy powtarzane rodem z ssc, a nic o ekonomicznej wartosci czy opłacalnosci tego projektu i trzezwego spojrzenie na sytuacje.
Nie ma to jak obiektywna ocena sytuacji przez profesora z politechniki łódzkiej :)
Najlepiej bedzie jak kazdy w tym kraju bedzie sedzia we własnej sprawie :)
13/12/2011 15:09
Autor: rozsądny
---.160.172.70
Autor artykułu jest chyba kolekcjonerem tytułów naukowych, ale brak mu trzeźwego oglądu spraw. Nie wspomina o kwestiach kosztów i podstawach finansowych projektu.
1. Twiedzi że "Łódź położona jest w geograficznym środku Polski, przez co prowadzenie pociągów przechodzących przez miasto ma podstawowe znaczenie." Nie dodaje tylko, że ma to znaczenie tylko dla Łodzi, wbrew interesom mieszkańców niektórych innych miast, podróżujących ze wschodu na zachód (np. z Warszawy przez Poznań do Niemiec), których przymusza się do podróży okrężną trasą, za cenę kosztów i czasu przejazdu, w imię pompowania wskaźników ruchu węzła i dworców w Łodzi.
2. Autor artukułu sam twierdzi, że istniejący projekt dworca Łódź Fabryczna wymag azmiany, bo nie jest gotowy do obsługi ruchu aglomeracyjnego. A to oznacza kilkuletnią zwłokę w realizacji takiego projektu.
3. W artukule nie wspomina się o koncepcji finansowania inwestycji w nowej sytuacji. Czy miasto ma zarezerwowane środki na budowę części aglomeracyjnej dworca ŁF oraz linii średnicowej? Przecież po wstrzymaniu KDP i przy braku rzeszy pasażeów, przymuszanych do tranzytowego odwiedzania Łodzi, nastąpi załamanie opłacalności inwestycji i (niezależnie od perspektywy finansowej UE) co zablokuje możliwość jej realizacji z udziałem środków UE.
Na szczęście czasy min Grabarczyka, który pompował wielkie pieniądze podatników do Łodzi, z pominięciem analizy opłacalności inwestycji i uwzględniania szerokiego interesu społecznego już się skończyły. I nawet pod nieobecnośc KDP będziemy mieli pamiątkę jego niechlubnej działalności, w postaci sztucznie powyginanych przebiegów dróg klasy S w okolicach Łodzi.
13/12/2011 15:39
Autor: bozia
---.range81-157.btcentralplus.com
@Jakub
Budżet budowy nowej ŁF to nie jest przypadkiem: Miasto Łódź + PLK + Unia? Budżet państwa nic nie dokłada, więc nie powinno być tekstów typu: nie zgadzam się na budowę nowego dworca z moich podatków. Na utrzymanie dworca miasto zapewniły by pieniądze, + PLK w razie czego miała by pieniądze z opłaty dworcowej.
14/12/2011 01:56
Autor: polak222
---.range81-157.btcentralplus.com
Miasto Łódź + PLK + Unia te podmioty dają pięniądze wiec czego się unosicie
16/12/2011 23:38
Autor: Adrian
---.dynamic.gprs.plus.pl
Łódź jako jedyne z duzych miast i aglomeracji w Polsce (W-Wa, Kraków, Aglomeracja Katowicka, Wrocław, Poznań, Trójmiasto) ominęły środki dzięki którym zostały zrestrukturyzowane, dokapitalizowane, a ich atrakcyjność zarówno dla mieszkańsów jak i inwestorów zwiększona.
Przemysł włokniarski w przeciwieństwie do Lobby górniczego nie miał siły przebicia, więc w momencie upadku nic po nim nie zostało a miejsca pracy jakie generował, zniknęły. Ludzie zastanawiają sie co ze soba zrobić. Jest jednocześnie duzym ośrodkiem akademickim kształcącym kadry dla całej Polski (W-wy, Wrocławia, Poznania - bo tam młodzi ludzie wyjeżdżają). Jest w tej chwili 3 co do wielkości miastem w Polsce, z tych największych delikatnie mówiącym - NIEDOINWESTOWANYM.
Jeżeli nasze Państwo ma się rozwijać i być alternatywą gospodarczą dla naszych europejskich sasiadów, to musi sie rozwijać równomiernie, więc niedoinwestowane tereny muszą również korzystać na rozwoju Państwa.
Łódź leży w środku Polski czy to się komuś podoba czy nie.
Tutaj będzie główny węzeł autostrad, tutaj powstaje zagłębie logistyczne.
I tutaj jest potrzebna również KOLEJ, która pozwoli na dobrą komunikację dla całej Polski.
Jezeli "szanowny pan nowak" tak dba o dobro Polski, to niech umiejętnie wykorzysta środki unijne które na ten cel w ramach Projektu TEN-T możemy pozyskać, i pchnie nasz kraj na nowe tory cywilizacyjne, a ŁÓDŹ przy OKAZJI na tym skorzysta. Jak i cała POLSKA, nie tylko Łódź.
A swoją drogą.
Żadnych analiz, żadnej argumentacji, żadnego gruntownego przebadania tematu.
PO rządziło - wpisało KDP w plan rządowy
PO rządzi - zmiana ministra, i i zmiana decyzji
Jakby się ktoś z przysłowiowej choinki urwał
Wszyscy mówią o ciagłości rządów (i braku kontynuowania polityki jednego rpzez kolejny w momencie zmiany) której w tym kraju nie ma.
Jak to jest że ciagłość po raz pierwszy jest, a głupota ludzka po raz kolejny się z szamba wylewa.
Był Grabarczykz PO, jest Nowak z PO.
Jest ten sam Tusk
O co tu chodzi?
Skomentuj
Opinie zamieszczane w komentarzach pod wiadomościami na portalu są tylko i wyłącznie poglądami osób komentujących. Nie zawsze zgadzają się z poglądami członków redakcji.
Za zamieszczone treści redakcja nie odpowiada.